Szijjártó elárulta: volt olyan, mikor nem ismerték fel, hogy ő a külügyminiszter (VIDEÓ)
A magyar külügyminisztert a TikTokon az orosz-ukrán háborúról is kérdezték.
A saría jogrendszert alkalmazták.
Két nigériai TikTok-sztárt korbácsütésre ítéltek és takarításra kényszerítettek a bíróságon, miután a közösségi médián keresztül gúnyolódtak egy kormánytisztviselőn. Mubarak Isa Muhammedet és Muhammed Bulát Abdullahi Ganduje, az északi Kano állam kormányzójának rágalmazásában találták bűnösnek. A páros ügyvédje azt mondta, hogy nem fogják megtámadni az ítéletet.
Nigériában egyre több olyan közösségi médiasztár van, aki a humort használja arra, hogy társadalmi és politikai kérdéseket kommentáljon. Mubarak Isa Muhammadot és Muhammad Balát múlt héten tartóztatták le, miután a TikTok-ra és a Facebookra feltették videójukat,
Wada Ahmed Wada ügyészségi ügyvéd szerint a férfiak rágalmazták a kormányzót, és tettük alkalmas volt a köznyugalom megzavarására. A TikTokkerek bűnösnek vallották magukat, és enyhítést kértek, de a bíró elrendelte, hogy fejenként 20 korbácsütést kapjanak, fizessenek 10 000 naira (20 font) pénzbírságot, és 30 napig takarítsák a bíróság épületét. Arra is kötelezték őket, hogy nyilvánosan kérjenek bocsánatot Ganduje úrtól a közösségi médiában.
Ügyvédjük, Bashir Yusuf a BBC-nek elmondta, hogy nem fogják megtámadni az ítéletet, mivel az „nem szabadságvesztéses” ítélet volt – ami azt jelenti, hogy az elítélteket nem fogják börtönbe zárni.
Nigériában az elmúlt években rohamosan nőtt a TikTok-felhasználók száma, különösen a fiatalok körében.
Kano állam, Észak-Nigéria muszlim többségű része, egyike annak a mintegy tucatnyi államnak a régióban, ahol az ország világi törvényei mellett a saría jogrendszert is alkalmazzák. A saría bíróságok előtt csak muszlimokat lehet bíróság elé állítani.
Nyitókép: Mandiner Archív